Pompy ciepła Gdynia

Montowane przez nas pompy ciepła w Gdyni lub okolicy to doskonała alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych. Możemy pochwalić się wieloma zrealizowanymi projektami. Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z firmą Instalex? Nasze atuty:

  • ponad 30 lat doświadczenia w branży;
  • współpraca z renomowanymi producentami pomp ciepła;
  • kompleksowe usługi obejmujące doradztwo, projekt, montaż oraz serwis;
  • wysoka jakość świadczonych usług;
  • indywidualne podejście do każdego Klienta;
  • szeroka oferta urządzeń;
  • atrakcyjne ceny oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania do inwestycji.

Pompa ciepła – montaż w Gdyni i okolicy

Jeśli zostanie już wybrana odpowiednia pompa ciepła – montaż w Gdyni lub okolicy przeprowadzą nasi doświadczeni specjaliści. W zależności od rodzaju urządzenia proces montażu może się różnić. Dla pomp powietrznych instalacja obejmuje zamocowanie jednostki zewnętrznej na zewnątrz budynku oraz jednostki wewnętrznej w pomieszczeniu technicznym. W przypadku pomp gruntowych konieczne jest wykonanie odwiertów lub zainstalowanie kolektorów poziomych w gruncie, a następnie połączenie ich z jednostką wewnętrzną. Montaż pompy ciepła wodnej wymaga natomiast dostępu do źródła wody, takiego jak studnia czy rzeka, oraz zainstalowania wymiennika ciepła.

Oferujemy również instalację systemów grzewczych składających się z różnych źródeł ciepła, np. pompy ciepła oraz fotowoltaiki w Gdyni lub innej pomorskiej miejscowości.

Powietrzne pompy ciepła: powietrze-powietrze czy powietrze-woda?

Powietrzne pompy ciepła cieszą się dużym zainteresowaniem. Wśród nich Klienci mają do wyboru pompy ciepła powietrze-powietrze oraz powietrze-woda.

  • Pompy powietrze-powietrze – wykorzystują energię z otaczającego powietrza do ogrzewania wnętrza budynku, przekształcając ją na ciepło, które następnie jest rozprowadzane po pomieszczeniach.
  • Pompy powietrze-woda – wykorzystują energię z powietrza do podgrzewania wody, która następnie jest wykorzystywana do ogrzewania budynku za pomocą systemu grzewczego, np. ogrzewania podłogowego czy grzejników.

Wybór odpowiedniego rodzaju urządzenia zależy przede wszystkim od możliwości technicznych budynku. Oferujemy różne rozwiązania, montujemy wybrane pompy ciepła w Rumi, Wejherowie, Gdyni czy też Redzie, gdzie zlokalizowana jest siedziba naszej firmy.

Pompy ciepła dla domów, firm, instytucji i wspólnot mieszkaniowych w Gdyni

Realizujemy inwestycje zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i biznesowych, dostosowując rozwiązania do potrzeb każdego z nich. W naszej ofercie znajdują się pompy ciepła dedykowane dla domów jednorodzinnych, zapewniające komfortowe warunki mieszkalne oraz dla firm i instytucji gwarantujące niezawodność oraz stabilność pracy w różnych warunkach. Współpracujemy również ze wspólnotami mieszkaniowymi, dostarczając im energooszczędne i ekologiczne rozwiązania grzewcze.